• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/alkenkimya.makine/

Açık Yüzey Hijyeni
Açık Yüzey Hijyeni

Gıda üretim ortamı, hijyen için önemli bir zorluk teşkil eder. Kompleks çöpler oluşturan süreç ve ekipmanları kapsar. Üretimden sonra, üretime tekrar başlamadan önce ürün ekipmanının dış yüzeylerinin, ürün ortamının ve gıda ile temas halinde olan yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir. Bu genellikle düşük basınçlı köpükleme ekipmanları ve uygun deterjan ve dezenfektanlar kullanılarak sağlanır.

Ancak, başarı ya da başarısızlık, eğitim ve dokümantasyonla desteklenen etkin bir hijyen sürecinde bir arada çalışan özel olarak formüle edilmiş ürünlerin ve doğru uygulama ekipmanının doğru bir şekilde kullanımına bağlıdır.

Alken'in bu alanda öncü bir kuruluş olmasını sağlayan tam da bu kombinasyondur. Eşgüdümlü yaklaşımımız Hijyen Boşluğu Belirleme, Personel Hijyen ve Erişim Kontrolü, yenilikçi Açık Yüzey Hijyeni ekipmanı ve kimyası, Hijyen İzleme ve Kontrol ürünleri ve bir tesis içerisinde veya tüm şirket içerisindeki tüm hijyen müdahalelerini izleyen ve raporlayan Hijyen Yönetim Sistemini kapsamaktadır; bu kombinasyon en yüksek Hijyen standartlarını ve üretim etkinliğini sağlamayı güvence altına almaktadır.